Избор Охрид

Во првото тримесечје од 2015 во Охрид склучени 53 бракови

Охрид, 21. мај 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид првото тримесечје од 2015 година во Охрид биле склучени 53, а разводи имало 32.

Како што покажуваат податоците на Државниот завод за статистика, вo истиот период во Охрид живородени се 142 деца. Бројот на живородените деца во првото тримесечје од 2015 година, во споредба со истиот период од претходната година, на територијата на општина Охрид е намален.

Природниот прираст на населението е -18. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука