Избор Струга

Во првото тримесечје од 2015 во Струга зголемување на природниот прираст

Струга, 21. мај 2015 (ОХРИДПРЕС) – Во првото тримесечје од 2015 година во Струга биле склучени 105 бракови.

Имало 25 разводи.

Според податоците на Државниот завод за статистика, во истиот период во Струга живородени се 183 деца.

Природниот прираст на населението е 23. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука