Избор Култура Струга ТОП ВЕСТИ

Одложени проекциите на филмот „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски во Струга

Струга, 10. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – По трагедијата во Тетово, и тридневната жалост, проекцијата на филмот „Дедо и внук“ на режисерот Илија Пиперкоски се одложува, информираат од НУЦК „Браќа Миладиновци“ од Струга.

Од Центарот најавуваат подетални информации за датумот кога ќе се одржат проекциите во текот на следната недела и изразуваат искрено сочуство до семејствата на трагично загинатите лица во модуларната болница во Тетово. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука