Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен охриѓанец кој се однесувал агресивно во спортска обложувалница

Охрид, 12. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 11-ти септември 2021 година, околу 19:00 часот, во СВР Охрид е приведен 34-годишниот Н.М. од охридското село Велгошти кој претходно, во спортска обложувалница лоцирана на улицата „Кленоец“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработените а потоа и кон полициските службеници.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука