ЕКОЛОГИЈА Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Одложена Јавната расправа по Нацрт Законот за прогласување на Студенчишкото блато за парк на природата

Охрид, 14. септември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Одложена е денешната Јавна расправа, кој што требаше да се одржи по Нацрт на Законот за прогласување на студенчишко блато за парк на природата.

– Одложувањето на расправата го предложи градоначалникот на Охрид, д-р Константин Георгиески со цел да се излезе во пресрет на граѓаните, односно предвидената расправа наместо on line да се реализира со физичко присуство на сите претставници од институциите и експертите надлежни за носењето на Законот, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука