Забава Избор ТОП ВЕСТИ

Wik со нов (изборен) хит: Ќе ти дојдам вечер јас со Пенкала, ќе ти ветам асфалти до пред куќа

Охрид, 12. октомври 2021 (ОХРИДПРЕС) – Се претставува како Wik Kakarotski, од Охрид е, и има нова песна која повторно го заслужи вниманието од јавноста.

Се вика „Ќе ти дојдам вечер јас со Пенкала“ и е пародија на фолк хитот на Спасен Сиљаноски, а е „посветена“ на кампањата за локалните избори, која во Охрид, како и во целата држава е во полн ек.

Погледнете како Wik ја претставува изборната кампања.

извор: YouTube канал на Wik Kakarotski фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука