Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Казнети 9 возачи во Охрид кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената

Охрид, 30. ноември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 29-ти ноември 2021 година, во периодот од 07:00 до 10:00 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници санкционирале 15 возачи кои во и надвор од населено место управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Охрид 9, Струга 3 и Дебар 3).

– Во Струга, со специјално возило „пајак“, подигнати се четири возила кои биле непрописно паркирани, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука