Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Во вторник 23-та традиционална изложба на Фото клуб „Охрид“

Охрид, 5. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во вторник, на 7-ми декември 2021 година, членовите на Фото клуб „Охрид“ по 23-ти пат на својата традиционална изложба со 50 фотографии на слободна тема ќе се претстават пред своите сограѓани.

– Повелете во 18:00 часот во изложбениот салон при НУ Центар за Култура „Григор Прличев“ во Охрид и уживајте во прекрасните фотографии, потенцираат од Фото клуб „Охрид“.

May be an image of text that says 'дваесет три години фото клуб охрид живее со рафијата. дваесет три одини нашиот нашите празникот подаруваме изложба 버曲 koja секој oo нова надеж клуб охрид понатаму нови нови млади талентирани членови нов ентузиразам услови работа. оваа година фото претставува 12 автори. автори: јованоска димче коруноски лазар конановски лупчо лаункоски симаноски димче мајковски катерина василеска марија наумоска петар боев лидија стефаноска охрид 2021/13 23 традиционална изложба на фото клуб охрид оваа изложба под покровителство на македонија бр. 2021/13 изложбата учество автори со фото изложбата фотографии. летрадизанохри, 07. 12. 2021 BO 18.00 часот. изложбен салон нуцк „григор прличев" охрид'

На изложбата, која според правилникот на Фото Созујот на Македонија е од 3-ти ранг, ќе се презентираат 50 дела од 12 автори. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Фото клуб „Охрид“

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука