Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Казни за 2 лица од Охрид и 4 од Струга кои управувале возила под дејство на алкохол

Охрид, 5. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 04/05.12.2021 година, во периодот од 23:00 до 05:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид акциска контрола за управување возило под дејство на алкохол.

– Притоа, полициските службеници затекнале 8 возачи кои пијани управувале возило (Охрид 2, Струга 4 и Кичево 2). Тие се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките дозволи и издадени им се соодветни поднесоци, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука