Избор Македонија ТОП ВЕСТИ

Десет електротротинети заминаа кај среќните играчи на 2win.mk

Скопје, 6. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ направи среќни, многу од верните играчи на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk.

Благодарение на забавата во второто коло, имаме десет нови среќни сопственици на електротротинети.

Второто коло од наградната игри „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа 2win.mk, донесе многу насмеани лица. Во ова коло, десет наши играчи освоија електротинети.

Сузана Битирнова, Виктор Арсов, Зоран Атанасов, Мирјана Наумовска Кузманоска, Сергеј Ургиновски, Стојанче Манов, Бобан Аранѓеловиќ, Ненад Каскаровски, Бобан Митрески и Златко Дамевски, го збогатија списокот на среќни играчи како добитници на наградата електротротинет.

Бобан Митревски сподели дека се радува на наградата која ја освои во категоријата спортско обложување. Златко Дамевски кој е редовен играч на нашата платформа, сподели дека ова е прва награда која ја освоил во животот, за што е многу среќен.

– Да бидам искрен не играв често, но овој пат големиве награди ми изгледаа доста примамливи. Сепак, не очекував дека ќе добијам, ова беше пријатно изненадување. Ми се допаѓа да играм на платформата на 2win.mk, бидејќи може да се игра од дома, без да го напуштате домот, рече Сергеј Ургиновски при подигањето на тротинетот.

Среќните приказни не сопираат. Во тек e четвртото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на Видеолотарија Касинос Австрија. Тоа значи дека секој може рамноправно да се бори за нова тура привлечни награди како лаптопи, таблети, мобилни телефони, дигитални часовници и уште многу парични награди, достапни на единствената легална платформа за онлајн игри на среќа 2win.mk.

Досега доделени се вкупно 140 стокови и парични награди во првите две кола, а играта ќе трае до 31 јануари 2022 година. По завршувањето ќе бидат доделени и главните награди – два автомобила Мерцедес. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука