Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен охриѓанец кој се однесувал агресивно кон полициски службеници

Охрид, 6. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 6-ти декември 2021 година, во 00:15 часот во СВР Охрид приведен е 31-годишниот Ј.А. од Охрид, кој претходно агресивно се однесувал кон полициските службеници кои, на булеварот „Туристичка“ во Охрид преземале службени дејствија.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука