Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Евроамбасадорот Давид Гир утре на средба со градоначалникот Пецаков

Охрид, 16. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалникот на Охрид д-р Кирил Пецаков, утре ќе оствари средба со Евроамбасадорот Давид Гир.

– По завршувањето на средбата во 13:45 часот заедно ќе се упатат кај поранешната касарна каде ќе извршат увид на просторот каде треба да се реализира проектот Ohrid GO, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука