Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Пожар во патничко возило „Мерцедес“ на улицата „Железничка“

Охрид, 16. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 15-ти декември 2021 година, околу 17:30 часот, во СВР Охрид пријавено е дека настанал пожар во патничко возило „Мерцедес“ во движење на улицата „Железничка“ во Охрид во кој нема повредени лица.

– Пожарот во возилото, сопственост на 40-годишниот В.А. од Охрид, е изгаснат од Територијалната противпожарна единица, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука