ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Уште една успешна хуманитарна акција „Пакетчиња за сите дечиња“

Охрид, 19. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Денеска на Градскиот плоштад во Охрид се одржа уште една успешна хуманитарна акција наречена „Пакетчиња за сите дечиња“.

Популарниот Wik Kakarotski, кој е иницијатор на целата акција, задно со неговата екипа, успешно ја спроведува оваа акција, која започна минатата година, а целта е да се усреќат што повеќе дечиња, пред се’ од семејства од социјален ризик на територијата на Охрид и околината, за и тие да можат да ја почувствуваат магијата на Новата година и да се израдуваат.

За поддршка на акцијата отворен е налог и на GoFundMe каде се веќе собрани преку 7.000 долари. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука