Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тешка сообраќајка на булевар „Туристичка“ (Фото/Видео)

Охрид, 20. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајка се случи утрово на кружниот дек кај пресекот на булевар „Туристичка“ и улицата „Стив Наумов“ во Охрид.

Во незгодата, во која е причинета поголема материјална штета учествуваа две возила марка Audi и BMW.

Од СВР Охрид најавуваат повеќе детали во текот на денот.

No description available.

No description available.

No description available.извор: ОхридПрес фото/видео: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука