Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

„Гладијаторите“ на петто место ја заокружија есенската полусезона во Супер лигата

Охрид, 21. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Заокружен првиот дел од ракометната сезона 2021/2022 во Супер лигата.

Охрид докажа и покажа дека не се предаваа во трката за место кое води во плеј-офот. Пред зимскиот одмор, „гладијаторите“ се на 5-то место и се впишаа во плеј-оф фазата.

Можно е да е слика од текст кој вели „TIM 1. OS Eurofarm Pelister 2. B 16 Vardar 1961 3. 535:357 43 16 Butel Skopje 558:414 43 16 Eurofarm Pelister 2 390:371 5. 33 Ohrid 16 456:432 6. 32 16 Tikveš 7. 438:385 25 16 Tinex Prolet Skopje 416:413 25 16 Met. Skopje 425:439 25 16 Prilep 425:445 10. 21 16 Struga 422:487 11. 15 16 Skopje 2020 375:441 12. 13 16 Radovis 394:519 6 16 360:491 3“

Натпреварите во Супер лигата продолжуваат во февруари. ГРК Охрид има уште шест натпревари и добар распоред со што главните конкуренти за борба во плеој-офот ќе ги пречека на домашен терен, во салата „Билјанини извори“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука