Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Стружанец физички ја нападнал вереницата, и’ нанесол телесни повреди

Струга, 21. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – ОВР Струга поднесе кривична пријава против 28-годишниот Н.Н. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“.

– Тој, на 10-ти август 2021 година, започнал вербална расправија со неговата 25-годишна вереница по што, физички ја нападнал нанесувајќи и телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука