Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 6. степени

Охрид, 24. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Mаксималната температура во Охрид ќе се искачи до 6. степени.

– Денес претпладне и за време на викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла и ниска облачност. Во недела облачноста ќе се зголеми и ќе започне период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд особено во западните делови. Од недела утринските температури насекаде ќе бидат позитивни, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука