Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Полицијата пронајде и одзеде петарди кај малолетник од Охрид

Охрид, 26. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 24-ти декември 2021 година, во 13:10 часот, при преглед извршен врз 15 годишно момче од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа 120 различни видови пиротехнички средства – петарди што нелегално ги поседувал.

– Тие се одземени и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука