ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Ученици од ОСУ „Св. Климент Охридски“ освоија трето место на 42 издание на Макинова

Охрид, 30. декември 2021 (ОХРИДПРЕС) – Нина Стевоска и Горазд Блажески, ученици во II година при ОСУ „Св. Климент Охридски“ од Охрид, освоија Бронзен медал (III место) на 42. издание на Меѓународната изложба за иновации – Макинова 2021.

Тие ја освоија наградата со експериментот ЗВС драјвер и негова примена во конкуренција од 130 учесници распоредени во две категории.

извор: ОСУ „Св. Климент Охридски“ фото: ОСУ „Св. Климент Охридски“

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука