Избор Охрид

Утре прекин во водоснабдувањето во Пештани

Охрид, 27. мај 2015 (ОХРИДПРЕС) – Утре, 28-ми мај, ќе има прекин во водоснабдувањето село Пештани.

Прекинот во водоснабдувањето е поради интервенција на водоводната линија. Пештанци нема да имаат вода во периодот од 09:00 до 12:00 часот.

Екипите се на терен и работат на отстранување на дефектот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука