Избор Охрид Спорт ТОП ВЕСТИ

Ракометарите на Охрид стартуваа со зимските подготовки

Охрид, 10. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Охрид стартуваа со зимските подготовки за пролетните мечеви од Супер лигата, информираат од ГРК Охрид.

Од клубот додаваат дека спогодбено го раскинале договорот со играчот Алекса Милошевиќ, на кого му се заблагодарија за досегашната соработка. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ГРК Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука