Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

Глигор Дончев направи трансфер во кавадаречки Тиквеш

Охрид, 13. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Глигор Дончев повеќе нема да го носи дресот на ГФК Охрид Лихнидос.

Левиот бек во овој зимски преоден рок го напушта охридскиот клуб и преминува во кавадаречки Тиквеш.

Од клубот најавија дека деновиве ќе следи и негова официјална промоција во дресот на Тиквеш. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука