Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Нарушен јавниот ред и мир во угостителски објект во Охрид

Охрид, 13. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа, околу 21:00 часот во угостителски објект на булевар „Македонски просветители“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на лицето А.Ј. врз 18-годишниот Д.С., двајцата од Охрид.

– Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)(Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука