Избор Локална самоуправа ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Лилјана Ефтимовска, професор по историја е нов в.д директор на ООУ „Григор Прличев“

Охрид, 13. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалникот на Охрид д-р Кирил Пецаков, за нов в.д директор на ООУ „Григор Прличев“ ја назначи Лилјана Ефтимовска, професор по историја.

Таа доаѓа на местото на досегашната директорка Ивана Маховска- Шикалеска, која поднесе оставка од позицијата.

Градоначалникот Пецаков и’ се заблагодари за досегашниот ангажман и соработка. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука