Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со температура до 5. степени

Охрид, 14. јанаури 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во Охрид денес претежно сончево време. Ќе дува слаб, до умерен ветер од северозападен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 5. степени.

– До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. В недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег, информираат од УХМР. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука