Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

СВР Охрид: Во стан во Охрид пронајдена е почината 42-годишната М.М.Ш., констатирана е смрт без траги на насилство

Охрид, 14. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти јануари 2022 година, во 15:45 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во стан во Охрид, пронајдена е почината 42-годишната М.М.Ш. од Охрид.

– Од извршениот увид, во координација со Јавен обвинител, во присуство на медицински и полициски екипи, како и по извршената обдукција, била констатирана смрт без траги на насилство, стои во офидијалното соопштение за настанот од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука