Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведено лице од струшко, барано за издржување на затворска казна

Струга, 15. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 14-ти јануари 2022 година, во селото Праленик, општина Центар Жупа, од страна на полициски службеници од ОВР Дебар е приведен 35-годишнито Е.Ј. од селото Праленик.

– За него била издадена наредба од Основниот суд во Дебар, со која се барал за издржување казна затвор. Е.Ј. е спроведен во Казнено-поправната установа „Затвор“ – Струга за издржување на казната, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука