Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Засилени сообраќајни контроли, казни за 6 возачи од Охрид кои управувале возила под дејство на алкохол

Охрид, 15. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 14/15.01.2022 година, во периодот од 20:00 до 03:00 часот, при извршени засилени сообраќајни контроли, полициските службеници затекнале 8 возачи кои, управувале моторни возила под дејство на алкохол (Охрид 6 и Струга 2).

– Тие веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука