ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападната вработена во Инфективното одделение во Охрид

Охрид, 16. јануари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Денеска, во 09:19 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во Инфективното одделение во Охрид, едно лице најнапред вербално, а потоа и физички нападнало вработена на oдделението.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука