Избор Охрид

До крајот на неделата променливо време во Охрид

Охрид, 28. мај 2015 (ОХРИДПРЕС) – Денес во Охрид ќе преовладува променливо облачно време.

Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, ветровито и со пад на дневните температури.

Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели умерен североисточен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне 15 степен.

Утре не очекува период на стабилно време со пораст на дневните температури.

Максималната температура ќе се искачи до 18 степени.

За време на викендот не очекува сончево и потопло време. Максималните дневни температури до 25 степени. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука