Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Марјан Ристески назначен за в.д директор на ЈП „Водовод“ Охрид

Охрид, 2. февруари 2022 (ОХРИДПРЕС) – Со одлука на градоначалникот на Охрид, д-р Кирил Пецаков, за в.д директор на ЈП „Водовод“ Охрид е назначен дипломираниот менаџер по царина и шпедиција Марјан Ристески.

– Ристески има долгогодишно менаџерско искуство најпрво во приватниот, а подоцна и во јавниот сектор. Како директор на Државниот студентски дом „Никола Карев“ успеал од институција којашто била во згаснување да создаде стабилна и успешна установа, информираат од Општина Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука