Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Тешка сообраќајка на патот Охрид-Кичево, едно возило излета од патот

Охрид, 2. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајна незгода го блокираше патот од Охрид-Кичево, во близина на „Пресека“.

Порталот Скопјe 1 јави дека во незгодата учествувале две возила и дека нема потврдени инфорамции за повредени лица.

За време на продолжениот викенд, Охрид беше преполн со гости, кои попладнево се враќаат во домовите. (Крај)

извор: Скопје 1 фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука