Избор Охрид ТОП ВЕСТИ

Почина професорот по физичка култура Миодраг (Миле) Христовски

Охрид, 6. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Синоќа во Охрид, во 84-та година од животот почина професорот по физичка култура и истакнат спортски работник Миодраг (Миле) Христовски.

Посмртните останки на проф. Миле Христовски ќе бидат изложениво капелата на градските гробишта во Охрид, во сабота, 7-ми мај, од 12:00 до 12:30 часот. (Крај)

извор: Охрид 1 фото: Охрид 1

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука