Избор Охрид Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Три лица физички нападнале 62-годишен охриѓанец во близина на Струга

Охрид, 6. април 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 5-ти мај 2022 година, околу 20:30 часот во СВР Охрид било пријавено дека е нарушен јавниот ред и мир во близина на Авто камп лоциран на стариот регионален пат Охрид-Струга.

– Пријавен е физички напад извршен од страна на лицата А.Г. и Е.З. од Охрид, како и од уште едно лице од Струга, врз 62-годишниот С.М. од Охрид. По целосно расветлување на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука