Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Приведен жител на Велешта, баран за издржување казна затвор

Струга, 8. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 7-ми мај 2022 година, во струшкото село Враништа, полициски службеници од Полициското одделение Велешта, врз основа на наредба од Основен суд Струга го привеле 28-годишниот П.И. од селото Велешта, за издржување затворска казна од една година.

– Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струга за издржување на казната, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука