ЕКОЛОГИЈА ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Македонија Охрид ТОП ВЕСТИ

Нуркачи од Клубот за подводни дејности Охрид спроведоа ЕКО акција во езерото Мантово, Општина Конче (Фото)

Охрид, 8. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Членови на Клубот за подводни дејности Охрид од Охрид спроведоа ЕКО акција за чистење на дното на езерото Мантово, Општина Конче.

May be an image of 3 people and body of water

Акцијата беше дел од поголемата ЕКО акција „Генералка викенд“ во рамките на која се чистеше на повеќе локации во општината. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Клуб за подводни дејности Охрид

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука