Економија Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ Туризам

Во Охрид ќе се промовираат Црногорските туристички потенцијали

Охрид, 9. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во организација на Националната туристичка организација на Црна Гора, денеска во Охрид ќе се одржи промоција на Црногорските туристички потенцијали.

Настанот ќе се одржи на Градскиот плоштад „Св. Климент Охридски“ во Охрид со почеток во 16:30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука