Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападнат вработен во обезбедување пред казино во Охрид

Охрид, 9. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 9-ти мај 2022 година, во 01:30 часот, 41-годишниот П.К. од Охрид пријавил дека на 8-ми мај 2022 година, околу 23:40 часот пред казино во Охрид, додека бил на работа како обезбедување, по претходна расправија бил физички нападнат од Л.К. од Охрид.

– Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука