Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид ТОП ВЕСТИ

Распоред на термини за полагање државна матура во охидската гимназија

Охрид, 11. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Од охридската гимназија „Св. Климент Охридски“ ги објавија термините за полагање на државната матура.

Испитите ќе се спроведуваат во текот на месец јуни по следниот редослед:
4-ти јуни – Македонски јазик и литература
13-ти јуни – Математика, Англиски јазик, Германски и Француски јазик (екстерни испити)
17-ти јуни – Социологија, Информатика, Латински јазик
20- ти јуни – Англиски јазик, Германски јазик (интерни испити)
24-ти јуни – Филозофија, Хемија
27-ми јуни – Историја, Физика
30-ти јуни – Биологија, Географија

Сите испити ќе бидиат со почеток во 10:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука