Omileni 3 Pesni Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Јордан Коцевски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 12. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Јордан Коцески е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Негов музички избор во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Dirty Diana на Michael Jackson, Clint Eastwood на Gorillaz и Enemy на Imagine Dragons.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Коцески падна на „Сите мои слики“ на групата Ареа. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука