Избор Спорт ТОП ВЕСТИ

ГФК Охрид Лихнидос в сабота дома против Тетекс

Охрид, 12. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Фудбалерите на Охрид Лихнидос в сабота го пречекуваат тетовски Тетекс, во рамки на 27-то коло од Втората фудбалска лига-запад.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот „Билјанини извори“ од 17:00 часот, а влезот ќе биде слободен.

Ова за „рибарите“ ќе биде последен натпревар на домашен терен во оваа натпреварувачка сезона. Моментално се седми на табелата, со 29 бодови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука