Omileni 3 Pesni Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Охрид ТОП ВЕСТИ

Бојан Стојковски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 13. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Бојан Стојковски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Негов музички избор во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Last Resort на Papa Roach, Chop Suey! на System Of A Down и Enter Sandman на Metallica.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Стојкоски падна на „Раце горе“ на САФ. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука