Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Вербални закани за 70-годишно лице од селото Лескоец

Охрид, 14. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – На 13-ти мај 2022 година, во 17:40 часот, на локален пат во охридското село Лескоец, нарушен е јавниот ред и мир со агресивно однесување и упатени вербални закани од С.Т. кон 70-годишниот П.А., двајцата од истото село.

– Против нарушителот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.  (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука