Избор Локална самоуправа Охрид ТОП ВЕСТИ

Се санираат последиците од големото невреме кое попладнево го погоди Пештани (Фото)

Охрид, 17. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Екипи на охридските јавни претпријатија веднаш излегоа на терен и ги санираат последиците од невремето што попладнево го погоди селото Пештани, информира градоначалникот на Охрид д-р Кирил Пецаков.

– По расчистувањето на наносите, со цистерна од ЈП „Охридски Комуналец“ ќе биде измиен целиот пат, информираат од јавното претпријатие. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука