Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Леонора Чекреџи во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 19. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Гласот на Охрид, легендарната спикерка и радио водителка Леонора Чекреџи е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Чекреџи, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: I Will Always Love You на Whitney Houston, Waterloo на ABBA и Without You на Mariah Carey.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Чекреџи падна на „Километри“ на Лозано. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука