Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Ербил Џемоски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 20. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Dj Ербил Џемоски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Џемоски, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Move Your Body на Öwnboss feat Sevek, Hypnotized на Purple Disco Machine и Move On на Deeperise.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Џемоски падна на „Нема ден, нема ноќ“ на Лозано. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука