Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Борко Јанкулоски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 23. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Командирот на Територијалната противпожарна единица Охрид, Борко Јанкулоски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Јанкулоски, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Hey You на Pink Floyd, The Clansman на Iron Maiden и One More Night на Linkin Park.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Јанкулоски падна на „Не плачи, не жали“ на Куку Леле. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука