Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Александар Петрески во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 25. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Адвокатот Александар Петрески е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Петрески, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Don`t Stop Me Now на Queen, Yesterday на The Beatles и Natural Blues на Moby feat Gregory Porter.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Петрески падна на „Диши длабоко“ на Игор Џамбазов и Нокаут. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука