Забава ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ Омилени 3 песни Охрид ТОП ВЕСТИ

Ристе Јанкоски во „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress

Охрид, 27. мај 2022 (ОХРИДПРЕС) – Првиот човек на СОСУ „Св. Кирил и Методиј“ Ристе Јанкоски е денешен гостин во рубриката „Моите 3 омилени песни“ на Супер радио и OhridPress.

Музичкиот избор на Јанкоски, во „Моите 3 омилени песни“ се песните: Knockin` On Heaven`s Door на Bob Dylan, Sweet Child O`Mine на Guns N`Roses и Gravity на John Mayer.

Помеѓу најдобрите македонски песни, изборот на Јанкоски падна на „Јана“ на Сашо Гигов- Гиш. Овој избор можете да го следите во изданието на емисијата „Мак Топ 10“, која се емитува премиерно на Супер радио секој четврток од 20:00 до 21:00 часот и репризно во сабота од 16:00 до 17:00 часот.

Рубриката „Моите 3 омилени песни“ можете да ја слушате на Супер радио, на 97.00 FM секој работен ден во 10:30 и 17:30 часот или преку нашите веб интернет канали и стриминг платформи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука